Yazı Boyutu Increase Font Size Reset Font Size Decrease Font Size
Özgeçmiş | Yazdır |

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır.

İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde Ayak Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur.

1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da Çocuk Ortopedisi İhtisas Üstü Eğitimi almıştır.

1999 yılında Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği kurulmasına öncülük etmiştir.

Ayak ve Ayak Bileği hastalıkları konusunda bir çok çalışmaları bulunan Prof.Dr.Şeref Aktaş, 2000 yılında Doçent olmuştur.

Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi konularında Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır.

Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi ve Çocuk Ortopedisi branşları sorumlu hekimi olarak çalışmıştır.

Türk Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği ve European Foot and Ankle Society üyesi olan Prof.Dr. Şeref Aktaş Mart 2009 tarihinden itibaren Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Ayak Sağlığı ve Ayak Cerrahisi Merkezinde de görev yapmaktadır.

forum/misc.php?show=ccbmessages

Prof.Dr.Şeref Aktaş, 1990 yılında Hacettepe Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasını Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Şubat 1995 tarihinde tamamlamıştır. İhtisası boyunca İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde değişik hastanelerde Çocuk Ortopedisi üzerine çalışmalarda bulunmuştur. 1996-1997 yıllarında Amerika Birleşik Devletleri’nde Portland Shriners Hospital da Çocuk Ortopedisi İhtisas Üstü Eğitimi almıştır. 1998- 2003 yılları arasında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı ile Trakya Üniversitesi Armağan Dönertaş Engelli Çocuklar Merkezi Çocuk Ortopedisi Sorumlu Öğretim Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 1999 yılında Trakya Üniversitesi’nde Multidisipliner Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Polikliniği kurulmasına öncülük etmiştir. 2000 yılında Doçent olmuştur. Kasım 2001-Şubat 2002 tarihleri arasından Amerika Birleşik Devletleri Missouri Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Departmanında Çocuk Ortopedisi ve Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi konularında Misafir Öğretim Üyesi olarak çalışmıştır. Prof.Dr.Aktaş, Ocak 2003 – Mart 2009 tarihleri arasında Acıbadem Sağlık Grubunda Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, Çocuk Ortopedisi ve Ayak - Ayak Bileği Cerrahisi branşları sorumlu hekimi olarak çalışmıştır. Türk Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği ve European Foot and Ankle Society üyesi olan Prof.Dr. Şeref Aktaş Mart 2009 tarihinden itibaren Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi Ayak Sağlığı ve Ayak Cerrahisi Merkezinde de görev yapmaktadır.